Zadzwoń do nas
tel. 784 071 725

Nowa strona ZUS-u. Sprawdź jak wygląda przyszłość

Nowa strona ZUS-u

Zakład Ubezpieczeń Społecznych do końca roku planuje wystartować z nowa stroną internetową. Nowy serwis ma umożliwić łatwiejsze przeglądanie treści osobom niepełnosprawnym. Wykorzystanie kontrastów między wierszami a tłem, łatwy dostęp do odpowiedni formularzy i dokumentów czy przygotowanie wyszukiwarki dla osób, które korzystają z klawiatury to tylko kilka użyteczności które mają odmienić odbiór strony przez użytkowników. Przebudowa witryny to ogromne wyzwanie logistyczne bowiem jest to jeden z największych serwisów internetowych w naszym kraju. Składa się aż 1500 podstron. Do końca roku planowane jest także uruchomienie wersji mobilnej serwisu. Nowa strona ZUS-u ma być rewolucyjna.

Oficjalne Beta-testy

No strona ma być dostępna na dniach. Początkowo będzie ona działała równolegle do starego portalu. Ma to pomóc w przyzwyczajeniu się do nowego wyglądu serwisu. Dzięki temu ludzie będą mogli zapoznać się z nowym funkcjami serwisu a także przekonać się że jest to zmiana na lepsze. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne jeżeli chodzi o rozwiązania technologiczne. W technicznym języku mówi się na to beta-test. Oprócz sprawdzenia strony przez użytkowników celem tego testu jest wyłapanie wszystkich błędów które mogły by utrudnić korzystanie ze strony.

Nowa technologia

Podczas Tworzenia serwisu został wykorzystany standard User Experience. Co to znaczy? Jest to projektowanie produktów interaktywnych z uwzględnieniem odbioru ich przez użytkownika. Nowoczesne strony muszą być ergonomiczne, intuicyjne a także miłe dla oka. Portal będzie przystosowany do wymogów WCAG 2.0. Jest to standard umożliwiający korzystanie z serwisu osobom niepełnosprawnym. Jest to konieczny wymóg dotyczący stron państwowych termin dostosowania stron minął w maju 2015 roku.

Google wyznacza kierunek

Internet się zmienia. Nowe wytyczne ze strony Google zmuszają właścicieli do modernizowania swoich strony. Przede wszystkim chodzi tu o dostosowanie do urządzeń mobilnych. Widać to na przykładzie stron biur rachunkowych, które stają się mobilne bo w innym przypadku przestałyby się liczyć w wynikach wyszukiwania. Google postawiło na mobilność. Problem mają strony rządowe które posiadają oddzielną stronę mobilną. Być może od 2017 storna desktopowa ministerstwa będzie trudna do odnalezienia. Jak wygląda strona responsywna? Polecamy: Biuro rachunkowe Olsztyn.